Supply Chain

Dematic podpisał wart 50 mln euro kontrakt na automatyzację Reitan Distribution A/S

24 września 2020

Dematic ogłosił nowy, flagowy kontrakt z Reitan Distribution A/S w Horsens, Dania. Reitan Distribution A/S dostarcza artykuły spożywcze do ponad 900 sklepów w całej Danii, w tym do ponad 340 własnych sklepów sieci REMA 1000 oraz sieci sklepów lokalnych, w tym 7-Eleven. 

Jedna z największych i najszybciej rozwijających się sieci dyskontowych w Danii, REMA 1000, osiągnęła w ostatnich latach niezwykły wzrost. Obecnie Reitan Distribution A/S obsługuje w sumie 340 sklepów REMA 1000 w Danii. Zadaniem Dematic było zaprojektowanie wysokowydajnego, zautomatyzowanego rozwiązania ułatwiającego i umożliwiającego zwiększenie częstotliwości dostaw oraz poziomu obsługi sklepów, przy jednoczesnym wsparciu strategii rozwoju firmy Reitan na najbliższe kilka lat.

Obecne centrum logistyczne Reitan w Marsalle ma powierzchnię około 57 000 metrów kwadratowych. W ostatnich latach firma rozrosła się do tego stopnia, że konieczna stała się jej rozbudowa o nowe i bardziej nowoczesne magazyny. Rozbudowany magazyn powiększy się o kolejne 30 000 metrów kwadratowych i będzie obejmował magazyn wysokiego składowania palet. Mierzący 26 metrów w najwyższym punkcie, będzie największym obiektem handlowym wybudowanym w Horsens od wielu lat.

Zbudowany w sąsiedztwie istniejącego magazynu z mostem pomiędzy nimi, nowy obiekt – zaprojektowany specjalnie dla potrzeb rozwiązania automatyzacji Dematic – ma działać przez 21 godzin na dobę, sześć dni w tygodniu i obsługiwał ponad 400 zamówień towarów suchych dziennie. Każdego dnia z nowego systemu ma być odbierane, pakowane i dystrybuowane około 130 000 kartonów, przy czym systemy zrobotyzowane będą obsługiwać znaczną część codziennych operacji. Oczekuje się, że rozwiązanie automatyzacji zwiększy częstotliwość dostaw 600 najpopularniejszych produktów do franczyzobiorców sklepu spożywczego REMA 1000 i obniży całkowite koszty poprzez poprawę efektywności operacyjnej.

Reitan przywiązuje dużą troskę do dobrego samopoczucia swoich pracowników. Bardzo ważne jest dla nich zapewnienie optymalnej ergonomii środowiska magazynowego w celu utrzymania i rekrutacji personelu. Przykładem tego są ergonomiczne stacje paletyzacji, zaprojektowane we współpracy z zespołem pracowników firmy Reitan i niezależnym konsultantem specjalizującym się w optymalnych warunkach pracy.

Ole Thomsen, dyrektor logistyki w REMA 1000, powiedział: „Ten projekt ma na celu zapewnienie lepszej obsługi handlowców, zwiększenie zadowolenia klientów i stworzenie optymalnych warunków pracy dla pracowników, aby osiągnąć wyższą wydajność”

„Od początku procesu Dematic wykazał się silnym zrozumieniem naszych imperatywów biznesowych. Jest to firma, która łączy w sobie innowacyjność z jakością i niezawodnością, popartą wieloletnimi, globalnymi osiągnięciami. W rezultacie byliśmy przekonani, że są właściwym partnerem dla REMA 1000.”

Komentując partnerstwo Thorsten Beck Hansen, dyrektor ds. sprzedaży Nordics, w Dematic, powiedział: „REMA 1000 w ostatnich latach przechodziła z rąk do rąk. Jak wszyscy w branży spożywczej, REMA 1000 musi zainwestować teraz, aby utrzymać się w czołówce. Naszą aspiracją jest, aby nowoczesny, zautomatyzowany magazyn, który tworzymy, zapewniał skalowalność i elastyczność, których firma potrzebuje, aby osiągnąć jeszcze większy wzrost w ciągu następnej dekady”

Po ukończeniu budowy nowy obiekt ma obejmować automatyczne składowanie palet, automatyczną depaletyzację skrzynek, buforowanie, system kompletacji, a także pół- i w pełni zautomatyzowaną technologię paletyzacji.

Dematic planuje dostarczyć to wszystko w ramach nowego wielobranżowego systemu zarządzania magazynem (WMS), który nie tylko ma realizować kompleksową realizację za pomocą wszystkich nowych zautomatyzowanych urządzeń, ale także ma organizować przepływ zapasów pomiędzy starym i nowym obiektem, jak również dostarcza wszystkie palety zamówień do nowego obszaru wysyłki.

Oczekuje się, że dzięki temu wydajność magazynu Reitan wzrośnie ponad dwukrotnie, a jednocześnie nastąpi znaczna poprawa warunków pracy pracowników magazynu.

Andy Blandford, starszy wiceprezes Dematic i dyrektor zarządzający na Europę Północną, podsumował: „Ta współpraca oznacza początek długofalowej, profesjonalnej relacji. Cieszymy się na ścisłą współpracę z zespołem REMA 1000, która pomoże im w pełni wykorzystać ich potencjał w stale rozwijającym się przemyśle spożywczym”

Nowy obiekt magazynowy ma zostać oddany do użytku na początku 2023 roku.

Źródło: www.dematic.com/de