Supply Chain

Green Your Fleet — nowa platforma, wspierająca floty w równoważeniu emisji dwutlenku węgla od Justdiggit i Webfleet Solutions

14 października 2020

Webfleet Solutions wraz z Justdiggit wprowadza na rynek platformę Green Your Fleet. Jest to nowe narzędzie, które pomaga klientom flotowym wywierać pozytywny wpływ na klimat. Inicjatywa ta opiera się na długoterminowej współpracy między obiema organizacjami, która umożliwia Webfleet Solutions równoważenie emisji dwutlenku węgla z własnego łańcucha dostaw i zachęca klientów do działań na rzecz środowiska.

Platforma Green Your Fleet pozwala klientom obliczyć szacunkową roczną emisję CO2 biorąc pod uwagę wielkość floty i rodzaj używanych pojazdów. Kalkulator wykorzystuje dane z oprogramowania do zarządzania flotą WEBFLEET, uwzględniając m.in. średnie zużycia paliwa i przebiegi. W drugim kroku narzędzie podaje wartości kwotowe niezbędne by zrównoważyć emisje floty. Kalkulacja oparta jest na obliczeniach Justdiggit, obejmujących orientacyjne średnie koszty redukcji jednej tony CO2 przez zazielenianie terenów w Tanzanii.

Dzięki tym informacjom, klienci mogą zdecydować się na dołączenie do programu poprzez wsparcie Justdiggit i uzyskanie w ten sposób realnego wpływu na klimat, przyrodę i ludzi. Platforma Green Your Fleet pokazuje również, ile metrów kwadratowych zostanie ponownie zazielenionych, ile wody zostanie zaoszczędzone oraz w jaki sposób poprawi się życie lokalnych społeczności — wszystko dzięki wsparciu działalności Justdiggit.

— Bardzo się cieszymy, że możemy uruchomić Green Your Fleet z naszym partnerem — Webfleet Solutions. Ta wyjątkowa platforma inspiruje i angażuje firmy do przyłączenia się do nas i tym samym do uczestnictwa w rewolucji polegającej na ponownym zazielenianiu świata, niezbędnej do obniżenia temperatury naszej planety — powiedział Wessel Koning, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Partnerstwa w Justdiggit. — Dzięki temu nowemu, prostemu narzędziu, firmy mogą dosłownie w ciągu jednej minuty zobaczyć, co jest potrzebne, aby zrównoważyć swoją emisję dwutlenku węgla, a zarazem wesprzeć przyrodę i ludzi w Tanzanii — dodał.

Thomas Schmidt, Dyrektor zarządzający Bridgestone Mobility Solutions oraz CEO w Webfleet Solutions, dodał: — Wiemy, że zarówno dla wielu naszych klientów jak i dla naszej firmy, zrównoważony rozwój jest najwyższym priorytetem. Nasze rozwiązanie do zarządzania flotą pojazdów WEBFLEET już teraz pomaga im zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla nawet o 25%. Platforma Green Your Fleet daje dodatkową możliwość dalszego wsparcia, poprzez uczestnictwo w zazielenianiu terenów w Afryce wraz z naszym zaufanym partnerem — Justdiggit.

Platforma Green Your Fleet jest elementem strategii Webfleet Solutions Green Mission, której celem jest budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości, poprzez zmniejszanie własnego śladu węglowego i wspieranie klientów w redukcji emisji dwutlenku węgla. Dzięki współpracy z Justdiggit, Webfleet Solutions zainwestowała do tej pory w ponowne zazielenianie obszaru w Tanzanii cztery razy większego niż centrum Amsterdamu, w wyniku czego emisja 51.800 ton CO2 została zneutralizowana dzięki posadzeniu ponad 130.000 drzew. Powyższa inicjatywa nie tylko usuwa dwutlenek z powietrza, ale również pozytywnie wpływa na źródła utrzymania ponad 18.000 osób, oszczędza 700 milionów litrów wody rocznie i przywraca bioróżnorodność.

— Jako część grupy Bridgestone, angażujemy się w prace nad rozwojem bardziej zrównoważonego transportu. Rozszerzone partnerstwo z Justdiggit jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji naszej strategii Green Mission — mówi Thomas Schmidt.

źródło: www.webfleet.com