Magazyn

Składane regały magazynowo-transportowe Arcom

14 października 2020

Elastyczność w biznesie nabiera coraz większego znaczenia. Czas i koszt decydują o uzyskaniu przewagi nad konkurencją. Tradycyjne systemy regałów magazynowych nie są jedyną techniką, która znajduje zastosowanie w nowoczesnym łańcuchu dostaw. Mają swoje zalety, ale też ograniczenia. Kotwienie praktycznie eliminuje możliwość ich przestawiania z tygodnia na tydzień a dynamika rynku wymusza coraz szybszą rotację na magazynach i coraz większą zmienność towarową.  Klasycznych regałów nie sposób też zapakować na ciężarówkę. A szkoda, bo byłoby to szybsze niż przewożenie palety za paletą. I jeszcze jedna rzecz, którą niejeden logistyk chciałby zmienić. Wrażliwość ładunku na potencjalne uszkodzenia nie zawsze pozwala na piętrowanie go na drewnianych lub plastikowych paletach w transporcie.

Czas i koszty

Systemy składowania firmy Arcom to szeroka gama modeli palet magazynowo-transportowych dedykowanych dla różnego rodzaju ładunków. Wspólny mianownik jest jeden – są to stalowe konstrukcje składane. Ich rozłożenie zajmie Ci około 10 sekund. Piętruje się je w regały o wysokości do 11m za pomocą wózków widłowych. Nie są kotwione, co pozwala zmieniać układ magazynowy każdego dnia. Jak będą zbędne można je szybko złożyć w stos, który uwolni Twoją przestrzeń magazynową, gdy będzie akurat potrzebna do gromadzenia innych ładunków.

Tak składowanego towaru nie musisz przeładowywać. Do ciężarówki przewozi się spiętrowane palety Arcom wraz z cargo. Różnorodność modeli jest spora, ale większość z nich jest dopasowana do szerokości naczepy. Odbiorca ładunku nie potrzebuje swoich regałów. Wózkiem widłowym wyładowuje nasze palety z towarem i błyskawicznie układa je sobie w regały gdzie ma akurat miejsce na swojej hali. Nie zawsze jest to magazyn. Bywa, że cargo jest ustawiane w regały bezpośrednio przy maszynach na hali produkcyjnej. To bardzo kosztowna przestrzeń. Tradycyjnych regałów tam nie postawimy, bo nie są potrzebne cały czas. Palety Arcom jak najbardziej. A jak już maszyny skonsumują surowce, to błyskawicznie składamy regał i odsyłamy. Złożone palety zajmują małą przestrzeń na samochodzie. Scenariuszy jest o wiele więcej, ale to już kwestia indywidualnego wykorzystania elastyczności jaką daje to rozwiązanie.

Przykłady ładunku

Wśród przykładowych zastosowań tej koncepcji jest składowanie i transport m.in: towarów w pudłach i skrzyniach drewnianych, w big-bagach, w rolkach (np. folie, tkaniny, papier), rur i profili, drzwi i okien, opon, butli z gazami, drobnych podzespołów, beczek stalowych z produktami chemicznymi, pojazdów (quady, motocykle) i wiele innych.

 

Ekologia

100% recyklingu stali. Żadnych opłat za utylizację. Żadnego niszczenia lasów.

Solidność

W zakresie badań wytrzymałości produktów Arcom współpracuje z niemieckim laboratorium TÜV Süd. Stabilność systemów magazynowania poddawana jest ocenie w oparciu o kryteria BGR 234 (przepisy bezpieczeństwa pracy z piętrowanym wyposażeniem magazynowym). Do produkcji używana jest wyłącznie atestowana stal.

Przykłady zastosowania palet :

Istotnym dla zachowania stabilności regału jest specyficzna konstrukcja, precyzja wykonania nóg i pozostałych elementów konstrukcyjnych oraz ich powtarzalność. Wszystkie elementy wycinane są laserowo i spawane przy użyciu najnowocześniejszych technik. Trwałość powłoki lakierniczej jest osiągana poprzez stosowanie certyfikowanych farb proszkowych.

Żywotność palet Arcom określana jest na 20 lat. Jest to praktyczna obserwacja firmy, która eksportuje te produkty od blisko 25 lat.

Więcej o rozwiązaniach Arcom dla logistyki znajdziesz na: www.arcom.net.pl

 

Materiał promocyjny