Supply Chain

GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

16 października 2020

GEODIS zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES zapewniającego kompleksową obsługę łańcucha dostaw.

Marie-Christine Lombard, Prezes Zarządu GEODIS: „To przejęcie jest dużym krokiem naprzód w konsolidacji obecności GEODIS w tym regionie, który uważamy za strategiczny dla rozwoju Grupy. PEKAES ma doskonały lokalny zasięg geograficzny, a jego zespół jest dobrze znany ze swojego profesjonalizmu. Nasze uzupełniające się portfolio klientów oraz połączone możliwości pozwolą zaoferować polskim firmom szerokie możliwości międzynarodowe, a nasi Klienci skorzystają z doświadczenia PEKAES w Polsce, która jest trzecim co do wielkości rynkiem logistycznym w Europie. Z radością witamy wszystkich pracowników i kierownictwo PEKAES w rodzinie GEODIS. ”

Utworzony w roku 1958 PEKAES jest jednym z wiodących operatorów sieci FTL i LTL obsługujących ładunki paletyzowane w Polsce. Dzięki 20 oddziałom rozmieszczonym na terenie całej Polski PEKAES obsługuje wszystkie przepływy krajowe i międzynarodowe dla około 10 000 aktywnych klientów. Firma realizuje również przewozy intermodalne drogowo-kolejowe oraz oferuje dodatkowe usługi logistyczne w sześciu dedykowanych lokalizacjach. PEAKES zatrudnia około 1200 osób. PEKAES dołączy do linii biznesowej GEODIS Road Transport. Olivier Royer, Wiceprezes GEODIS ds. Transportu Drogowego: „GEODIS wzmacnia swoją ofertę usług w Polsce i Europie Wschodniej dzięki najlepszej w swojej klasie sieci. Dzięki tej operacji GEODIS uzyska również dostęp i rozwinie ofertę usług intermodalnych w Polsce i krajach sąsiednich. ”

Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES: „Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Grupą GEODIS, aby zaoferować naszym klientom globalny zasięg w połączeniu z potężną siecią logistyczną i transportową”. Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital: „Skala sukcesu, transformacji i śmiałej ekspansji PEKAES na wymagającym polskim i międzynarodowym rynku logistycznym, który wzbudził zainteresowanie GEODIS, nie byłaby możliwa bez ciężkiej pracy zespołu Innova Capital i kierownictwa firmy. Razem zbudowaliśmy logistykę wagi ciężkiej, a o sile i odporności firmy świadczy znikomy wpływ pandemii na obecne wyniki. Jestem bardzo wdzięczny za ich zaangażowanie i inicjatywę ”. Transakcja wejdzie w życie po zakończeniu standardowych formalności.

źródło: www.geodis.com