Transport i Spedycja

Bring Linehaul zmienia się w Bring Intermodal

5 listopada 2020

Bring Intermodal jest częścią grupy Posten, której filarem jest norweska poczta. Kilkanaście lat temu czerpiąc z najlepszych praktyk i doświadczeń w zakresie usług pocztowych i logistycznych postanowiono rozszerzyć zakres działalności o transport międzynarodowy. Tym samym Posten, rozwijając spółkę Bring, stała się największym operatorem usług logistycznych w Skandynawii.

Na dzień dzisiejszy Bring składa się z ponad 50 spółek działających na terenie Europy, dzięki czemu możemy zaoferować uszyte na miarę rozwiązania logistyczne dla Klientów o różnorodnych potrzebach. Łącznie Bring i Posten, zatrudnia ponad 14.000 pracowników, posiada biura w dziewięciu krajach oraz dysponuje ponad 250 000 m2 powierzchni magazynowej, z czego grupa Bring Intermodal wraz z kierowcami zatrudnia obecnie kilkuset pracowników i generuje roczne obroty na poziomie przeszło 1 mld NOK.

Obecnie ogromnie cieszymy się, że możemy podzielić się ważnymi wiadomościami dotyczącymi ewolucji naszej firmy i korzyściami, jakie ta zmiana przyniesie. Dzięki nowej nazwie firma będzie lepiej kojarzona z tym, co potrafi najlepiej – transportem intermodalnym.

Bring jako największy użytkownik kolei w Norwegii stał się najlepszym wyborem dla firm wysyłających swoje produkty do Skandynawii. Jako jedyni, zdecydowaną większość transportów pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią i Skandynawią, realizujemy w tranzycie przez Skandynawię drogą kolejową. Co ważne, codzienne odejścia pociągu z południowej Szwecji pozwalają na zachowanie takiego samego a nawet krótszego czasu dostawy w porównaniu do tradycyjnego transportu drogowego. A to dzięki temu, że korzystając z kolei nie trzeba się martwić o przerwy i odpoczynki w pracy kierowców. Również wykluczają się wszelkie opóźnienia spowodowane ewentualną awarią auta na drodze.

Tylko w 2019 roku Bring i Posten przetransportowały swoimi pociągami 118.000 naczep i kontenerów, ograniczając dzięki temu emisję CO2 do atmosfery aż o 34.000 ton. W połączeniu z tysiącem pojazdów elektrycznych w obu grupach daje to ogromnie pozytywny efekt dla środowiska. Bring Intermodal łączy więc optymalizację kosztów transportu z ochroną środowiska. Jako ekologiczny partner logistyczny zdobyliśmy między innymi zaufanie bardzo znanej firmy na rynku skandynawskim produkującej meble, dla której realizujemy najwięcej przewozów na linii Polska-Skandynawia. Poza tym do grona naszych klientów systematycznie dołączają kolejne polskie firmy eksportujące swoje produkty do Szwecji i Norwegii. Dzięki stałej współpracy z solidnymi przewoźnikami, obsługującymi flotę prawie tysiąca naszych naczep w grupie Bring Intermodal i sprawnemu procesowi logistycznemu z wykorzystaniem pociągu i promów oferujemy produkt o najwyższej jakości, specjalizując się w ładunkach całopojazdowych.

W Polsce obecnie posiadamy cztery biura (Świnoujście, Szczecin, Gdynia i Sosnowiec), które podzielone są geograficznie według obsługiwanych kierunków.

Tym samym zapraszamy do współpracy eksporterów, importerów oczekujących fachowej i kompleksowej współpracy przy wysyłce swoich towarów do krajów skandynawskich, na zachód Europy oraz do krajów położonych na południe od Polski, czyli Czech, Słowacji, Węgier i Słowenii.

źródło: www.bring.pl