Supply Chain | Transport i Spedycja

Stworzenie wydajnej linii montażowej w branży farmaceutycznej wymaga specjalistycznego urządzenia transportowego

20 listopada 2020

Georg Utz jest globalnie działającym specjalistą w zakresie opracowywania, produkcji i dystrybucji plastikowych systemów opakowań wielokrotnego użytku do transportu, magazynowania i intralogistyki, a także części technicznych do zastosowań profesjonalnych z dużym doświadczeniem we współpracy z największymi firmami farmaceutycznymi na świecie. Wizją Utz jest być wiodącym producentem pojemników plastikowych, palet i części technicznych wykonanych z tworzyw sztucznych dedykowanych dla konkretnych procesów i nadających się do recyklingu.

Wyzwania w farmacji

Jedna z największych firm farmaceutycznych w USA, planując automatyzację produkcji zaprosiła specjalistów z grupy Utz do opracowania skutecznego rozwiązania. Zespół stanął przed wyzwaniem zapewnienia bezpiecznego transportu. Fiolki klasy medycznej są produkowane i wysyłane do napełnienia i montażu w innych miejscach fabryki. Bez odpowiedniej ochrony fiolek wiele z nich pękało podczas transportu, powodując wzrost kosztów uszkodzeń i wad.

Kiedy rozpoczęto prace nad projektem, istniało kilka istotnych wymagań. Po pierwsze, szklane fiolki musiały być odpowiednio zabezpieczone przed pęknięciem podczas transportu, wliczając możliwość upuszczenia pudełka fiolek w do-wolnym momencie. Rozwiązanie musiało być zgodne z jednokierunkowym łańcuchem dostaw i łatwe w stosowaniu dla użytkownika końcowego.

Inżynierowie z Georg Utz stworzyli termoformowaną tacę, która spełniła wszystkie powyższe wymagania. Taca zaprojektowana została w konstrukcji ramowej co pozwala klientowi dopasowywać wkładki różnych rozmiarów w przyszłości. Fiolki dobrze przylegają do gniazd i nie poruszają się podczas transportu. Dokładne, precyzyjne odstępy zapewniane przez tacę i jej właściwości mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia skutecznej ochrony fiolek.

Transport kruchych detali

Transport komponentów przez linię montażową wymaga urządzenia transportowego, które będzie dobrze współpracować z automatyką w trakcie różnych procesów, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa produktu. Zespół Georg Utz stworzył formę ramową 600 x 400 mm i rozpoczął projektowanie płytki transportowej. Taca została wykonana z białego materiału ABS. Podczas procesu projektowania zespół stworzył i przetestował trzy warianty i sprawdził, który najlepiej spełnia wszystkie wymagania, w tym możliwość cyrkulacji powietrza przez powierzchnie tac, gdy są ułożone w stos oraz pracę czujników, wykrywających wady. Podczas użytkowania komponenty są umieszczane przez roboty na tacach i przenoszone do magazynu, zanim zostaną użyte w końcowej linii montażowej. W lutym 2020 r. wprowadzono dodatkowe modyfikacje zasobnika w celu zapewnienia ulepszeń w linii montażowej.

UWAGI OD PROJEKTANTA

“W fazie testów nasz zespół przeszedł trzy iteracje projektu, dokonując niezbędnych modyfikacji, począwszy od zmian kolorów po dodatkowe podpory ścian. Te dostosowania zapewniły producentowi farmaceutycznemu lepszą skuteczność w procesach wewnętrznych.”

Utz wyznacza standardy w transporcie produktów farmaceutycznych

Służba zdrowia to także farmacja i apteki, które w czasie epidemii są ważnym frontem walki o zdrowie. Włączamy się w nią, zapewniając tej branży higieniczne i wygodne pojemniki do transportu leków oraz do utylizacji środków ochrony osobistej. W procesach transportowych oprócz opisanych powyżej tac transportowych z sukcesem używane są także pojemniki trapezowe Utz oraz inne rozwiązania opracowane przez konstruktorów Utz, takie jak: RAKO z pokrywami, pojemniki trapezowe ALC z pokrywami na zawiasach oraz uniwersalne palety UPAL-U, pozwalające na łatwe zachowanie zaostrzonych rygorów higienicznych.

źródło: www.utzgroup.pl