Magazyn

To już tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

26 listopada 2020

Z linii produkcyjnej zszedł właśnie tysięczny model wózka wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i. Pojazd wraz z sześcioma innymi takimi wózkami trafi do słonecznej Italii.

Wystarczyło dwa lata od światowej premiery, aby Jungheinrich ETV 216i przekonał do siebie setki klientów na całym świecie. Czym ich tak urzekł? Tym razem diabeł nie tkwi w szczegółach. W ETV 216i zmieniono bowiem całkowicie konstrukcję pojazdu. Duży akumulator kwasowo-ołowiowy zastąpiono kompaktowym litowo-jonowym, a uzyskaną w ten sposób przestrzeń przeznaczono przede wszystkim dla operatora. Dzięki temu kierujący pojazdem ma więcej miejsca, swobodę ruchów i lepszą widoczność. Ale to nie wszystko. Kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że podczas manewrowania w korytarzach magazynowych ETV 216i pod względem zwrotności nie ma sobie równych wśród wózków wysokiego składowania. Wszystkie te elementy wpływają także na zwiększenie bezpieczeństwa pracy.

Z zalet wyprodukowanego już tysięcznego urządzenia skorzystają nie tylko jego nabywcy, ale wszyscy zaopatrujący swoje lodówki i spiżarnie – tysięczny model ETV 216i trafił bowiem do magazynu sieci sklepów spożywczych Penny we Włoszech. Teraz między innymi od niego będzie zależeć, czy wyśmienita włoska oliwa z oliwek i pachnąca bazylia zostaną dostarczone na czas do włoskich konsumentów. ETV 216i z pewnością poradzi sobie z zadaniem. Przy okazji zadba o środowisko, bo wszystkie wózki wysokiego składowania dostarczone do sklepów Penny opierają się na technologii litowo-jonowej. Dodatkowo mniejsze zużycie energii, dłuższa żywotność akumulatora, większa wydajność pracy, bezobsługowość zmniejszają koszty eksploatacyjne. Dzięki szybszemu wykonywaniu operacji magazynowych wpływają także na skrócenie czasu realizowania zamówień, a więc na zadowolenie klienta końcowego. Krótkie okresy ładowania umożliwiają całodobową pracę wózkami. ETV 216i składują ładunki o masie do 1600 kg na wysokości do 10,7 metra.

Gianfranco Virgillo, kierownik magazynu Penny we Włoszech: „Dzięki ETV 216i komfort pracy operatora jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej. Urządzenie oferuje więcej miejsca na ręce i nogi, a dzięki wyżej usytuowanemu fotelowi lepszą kontrolę otoczenia. Te znaczące ulepszenia są możliwe dzięki wyeliminowaniu dużej komory akumulatora. Konstrukcja jest bardziej funkcjonalna, zarówno pod względem komfortu pracy, jak i wynikającej z tego wydajności.”

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru. Sklep Penny posiada obecnie trzy magazyny, w których korzystamy z wózków widłowych do kompletacji oraz wózków wysokiego składowania z akumulatorami litowo-jonowymi. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doskonałe wyniki, zamierzamy zakończyć wymianę floty do 2021 roku i zastosować rozwiązania li-ion we wszystkich innych lokalizacjach ”- mówi Angelo Loffredo, kierownik logistyki w Penny we Włoszech.

źródło: https://www.jungheinrich.pl/