Magazyn

Dematic uruchomi nowe centrum dystrybucji dla firmy Woolworths w Sydney

2 grudnia 2020

Firma Dematic ogłosiła dzisiaj, że została wybrana przez Primary Connect – oddział zajmujący się łańcuchem dostaw właściciela największych australijskich supermarketów Woolworths Group, do dostarczenia najnowocześniejszego zautomatyzowanego systemu realizacji zamówień dla nowego krajowego centrum dystrybucji (NDC) w Moorebank Logistics Park w Sydney.

Dematic, światowy lider i innowator w zakresie automatyzacji magazynów, ma długą historię obsługi branży łańcucha dostaw z ponad 50-letnią obecnością w Australii. „Nasze lokalne możliwości, ponad 600 zatrudnionych pracowników i zakład produkcyjny w Belrose w Sydney gwarantują, że nadal będziemy oferować naszym klientom usługi i systemy wysokiej jakości” — powiedział Michael Jerogin, dyrektor generalny Dematic APAC. „Jesteśmy bardzo dumni z zaufania, którym obdarza nas Woolworths i cieszymy się, że możemy rozwijać to partnerstwo, odgrywając kluczową rolę w strategii automatyzacji firmy”.

Rozwiązanie Dematic dla nowego centrum NDC stworzy przyjazne dla sklepu palety przeznaczone dla sklepów detalicznych Woolworths. Elastyczny system realizacji zamówień w mieszanych opakowaniach, obsługiwany przez system zarządzania magazynem Dematic iQ (WMS), będzie obsługiwał ponad 9000 produktów od 900 dostawców, dostarczanych codziennie do ponad 1000 sklepów w kraju.

Planuje się, że mające 40 700 metrów kwadratowych centrum NDC w Moorebank będzie wyposażone w kompleksową automatyzację, zapewniając elastyczność w zaspokajaniu popytu sezonowego i innych okresów szczytowego popytu, takich jak te, które miały miejsce podczas pandemii COVID-19. NDC jest przeznaczone do dostarczania zamówień do sklepów, zaspokajając oczekiwany rozwój firmy Woolworth dzięki wbudowanej skalowalności i modułowości.

Oczekuje się, że zmiany przyniosą firmie Woolworths korzyści transportowe, zmniejszając liczbę tras ciężarówek między obiektami Woolworths z dróg w Nowej Południowej Walii o co najmniej 26 000 w skali roku.

„Inwestycja w Moorebank ma na celu zmianę sposobu, w jaki obsługujemy nasze sklepy, wzmocnienie sieci i spełnienie ambicji stworzenia najlepszego australijskiego łańcucha dostaw żywności i artykułów spożywczych” — powiedział Paul Graham, dyrektor zarządzający Primary Connect i dyrektor ds. łańcucha dostaw Woolworths Group.

„Najnowocześniejsza automatyzacja pozwoli tworzyć dostosowane palety dla określonych korytarzy w poszczególnych sklepach — pomagając nam poprawić dostępność produktów na półkach dzięki szybszemu uzupełnianiu zapasów, zmniejszeniu zatłoczenia w sklepach i zapewnieniu bezpieczniejszego środowiska pracy dla naszych zespołów przy mniejszych potrzebach obsługi ręcznej.

„Oczekujemy, że nowe obiekty pomogą nam również w rozwoju naszych lokalnych działań, umożliwiając centralne przechowywanie tysięcy dodatkowych produktów więcej niż w naszych istniejących obiektach”.

Pas Tomasiello, starszy dyrektor ds. systemów zintegrowanych w firmie Dematic i jego zespół ściśle współpracowali z zespołem rozwoju łańcucha dostaw firmy Woolworths w celu optymalizacji i wykorzystania pełnej skalowalności systemów firmy Dematic.

„Nowy obiekt ma pomóc firmie Woolworths przewozić większą gamę wolno rotujących pakowanych produktów znacznie wydajniej w scentralizowanej lokalizacji, zamiast rozpraszać je po wielu lokalizacjach” — wyjaśnił Pas. „Konsolidacja w połączeniu z zaawansowaną automatyzacją umożliwi firmie Woolworths osiągnięcie nowych kamieni milowych w zakresie wolumenu i znaczący wzrost szybkości i dokładności dostaw do sklepów w całym kraju”.

System Dematic iQ WMS będzie współpracował z systemami Woolworths i oferował możliwości Industry 4.0 DC z łącznością systemów, narzędziami do analizy i wspomagania decyzji na podstawie danych, zapewniając lepszą pracę DC z szybszym wglądem i możliwościami podejmowania decyzji.

Centrum NDC w Moorebank ma zacząć działać pod koniec 2023 roku.

źródło: dematic.com.