Supply Chain

UPS dostarczyła pierwsze dawki szczepionek COVID-19

31 grudnia 2020

UPS dostarczyła pierwsze dawki szczepionek Pfizer-BioNTech COVID-19 w Unii Europejskiej. Dostawy następują po historycznych transportach  w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, stanowiąc kolejny przełomowy krok w walce z pandemią COVID-19.

UPS z dumą dostarczył pierwsze dawki szczepionek do Unii Europejskiej, dając nadzieję i zdrowie obywatelom na całym kontynencie. W okresie tej wzmożonej aktywności, nasze bogate doświadczenie w zakresie logistyki w sektorach medycznym i farmaceutycznych pozwoliło nam na sprawne opracowanie nowych produktów i sposobów transportu. Dzięki temu możemy zapewnić dostawy tego, co najważniejsze, we właściwym czasie, we właściwej temperaturze, do społeczności na całym świecie – mówi Scott Price, prezes, UPS International.

Jesteśmy zaangażowani w walkę z COVID-19 od samego początku i wiemy, jak bardzo liczy się każda szczepionka. Lata inwestycji w naszą sieć w sektorze medycznym i farmaceutycznym oraz miesiące planowania i przygotowań sprawiają, że napędzamy świat, dostarczając szczepionki na niespotykaną dotąd skalę – mówi Wes Wheeler, prezes UPS Healthcare.

UPS Healthcare posiada na całym świecie 10 mln stóp kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej zgodnej z cGMP lub cGDP. Usługi UPS Healthcare obejmują: zarządzanie zapasami, pakowanie i wysyłkę w kontrolowanej temperaturze, przechowywanie i kompletację urządzeń medycznych, laboratoria i logistykę badań klinicznych. Globalna infrastruktura firmy UPS Healthcare, jej najnowsza usługa kontroli UPS Premier, technologia śledzenia i monitorowania oraz globalny system jakości są dobrze dostosowane do dzisiejszych złożonych wymagań logistycznych dla branży farmaceutycznej, urządzeń medycznych i diagnostyki laboratoryjnej.

Źródło: UPS