Transport i Spedycja

Terminal PRO8475: łączność z kierowcami i dostęp do niezbędnych aplikacji biznesowych z każdego miejsca

13 stycznia 2021

Webfleet Solutions wprowadza na rynek nowy terminal dla kierowców PRO8475, który pozwoli działać jeszcze bardziej wydajnie i lepiej wykorzystać zalety telematyki. Dane na temat flot i zleceń dostarczane w czasie rzeczywistym pomogą firmom transportowym w redukcji kosztów, a możliwość zainstalowania i korzystania ze wszystkich koniecznych aplikacji biznesowych zwiększą efektywność działania, co jest szczególnie istotne w czasie pandemii.

Terminal PRO8475 to uniwersalny, nowoczesny i specjalnie wzmocniony tablet, odporny na czynniki zewnętrzne takie jak kurz, woda, zapylenie oraz uderzenia, upadek z wysokości czy wstrząsy, etc.), specjalnie przystosowany do pracy w pojazdach oraz trudnych warunkach terenowych. Współpracuje z systemem WEBFLEET, ale może być także zintegrowany z innymi rozwiązaniami telematycznymi.  Oparty na systemie Android 9 daje możliwość korzystania ze standardowych usług Google oraz wszystkich aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.

W połączeniu z WEBFLEET terminal PRO8475 pozwala on na dwustronną komunikację między kierowcami i menedżerami flot, zarządzanie zleceniami, automatyczną rejestrację czasu pracy i przebiegu oraz doskonalenie stylu jazdy kierowców (większe bezpieczeństwo i oszczędność paliwa).  Dodatkowo, profesjonalna nawigacja dla samochodów ciężarowych wspiera w optymalizacji tras i podawanie najdokładniejszych przybliżonych czasów dotarcia do celu.

Dane telematyczne pozwalają podejmować lepsze decyzje biznesowe. Firmy transportowe i flotowe potrzebują do ich pełnego wykorzystania profesjonalnego sprzętu, który zapewni łączność nie tylko z pojazdami czy kierowcami, ale całym biznesem. Zwykłe tablety się do tego nie nadają i w dłuższej perspektywie czasowej okazują się dużo mniej niezawodne i droższe ze względu na brak odporności na trudne warunki użytkowania oraz brak wbudowanych pomocnych rozwiązań jak np. profesjonalna nawigacja czy możliwość integracji z kamerami cofania.. – mówi Dariusz Terlecki, Dyrektor sprzedaży Poland & CEE w firmie Webfleet Solutions.

Doskonała wytrzymałość i dodatkowe wzmocnienia to niewątpliwie cechy wyróżniające terminala PRO8475. Urządzenie jest odporne na upadki z wysokości 1,5 m (certyfikat MIL-STD-810G), chronione przez hartowane szkło (poziom 6H+), odporne na wstrząsy do 20G (standard SAE-J1455), silne wibracje (standard SAE-J1455), pył (certyfikat IP5x) oraz bryzgi wody (certyfikat IPx4).

Badania VDC wskazują, że awaryjność tabletów konsumenckich jest znacznie wyższa niż tabletów wzmocnionych – 16,7% w stosunku do 8,5% (średni roczny wskaźnik awaryjności). W przypadku tabletów konsumenckich wykorzystywanych w 40% poza biurem (w warunkach terenowych), wskaźnik awaryjności może przekraczać nawet 30%. Nie ulega wątpliwości, że w dłuższej perspektywie czasowej i wziąwszy pod uwagę całkowity koszt użytkowania, w tym także konieczność napraw uszkodzonych sprzętów, utrzymywania zapasu i części zamienianych, przestojów i czasu procesowania wymiany, tablety wzmocnione są dużo bardziej opłacalne.

“Świetnym przykładem może być jeden z klientów na rynku skandynawskim – firma zajmująca się gospodarką odpadami – mówi Agnieszka Szwaj, Marketing Manager, Webfleet Solution Poland & CEE. 400 pojazdów firmy wyposażonych zostało w tablety (do zwykłych, konsumenckich zastosowań) i już po kilku pierwszych miesiącach testów okazało się, że średni czas pomiędzy awariami wynosi 60-90 dni. Do najczęstszych źródeł awarii należą w klienta uszkodzenia wyświetlacza oraz problemy z ładowarkami i ładowaniem. 2/3 uszkodzonych urządzeń podlega naprawom, a 1/3 musi być wymieniana na nowe. Potwierdza to starą i znaną nam wszystkim maksymę, że lepiej zainwestować w odpowiedni do zastosowań sprzęt dobrej jakości, niż zaoszczędzić na wejściu, ale potem mieć ciągłe problemy i stale dopłacać.”

Terminal PRO8475 to uniwersalne urządzenie kabinowe, które można łatwo dostosowywać do indywidualnych potrzeb.   Do wspomnianych usług Google, które są dostępne w terminalu PRO8475, należą: notyfikacje typu push, aplikacje (Chrome, Gmail, etc.) oraz Google Maps.. Terminal umożliwia również korzystanie z najlepszej w swojej klasie nawigacji firmy TomTom oraz informacji o natężeniu ruchu drogowego. Co więcej, dzięki otwartemu API można go bezproblemowo integrować i podłączać do swoich systemów back-office. Przy pomocy dostarczonych narzędzi Software Development Kit (SDK) można też samemu tworzyć własne aplikacje, a z kolei dzięki rozwiązaniu Mobile Device Manager (MDM) w łatwy sposób zarządzać konfiguracją i zawartością urządzeń na odległość.

Więcej na temat urządzenia PRO8475: https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/products/pro/8475/