Zarządzanie

Automatyzacja logistyki wewnętrznej – czy czas już zgasić światła?

27 stycznia 2021

4 Lutego 2021 r. zapraszamy do udziału w darmowych warsztatach online, których tematyka dotyczyć będzie automatyzacji logistyki wewnętrznej związanej z ideą „lights out”. Idea wyłączonego światła jest znana od dawna, lecz dotychczas dotyczyła głównie obszaru produkcji. Koncepcja „ciemnego” magazynu również nie jest nowa, ale innowacje i nowoczesne technologie wkraczające w ten obszar działań, w tym rozwój automatyzacji, ponownie wprowadziły ten pomysł na mapę wielu centrów dystrybucyjnych na całym świecie. Rozwój e- i m-commerce zwiększa presję na przedsiębiorstwa, aby dostarczać towary szybciej, taniej i wydajniej. Czy metoda gaszenia świateł jest dla wszystkich, czy może zamiast próbować stworzyć kompletny obiekt z lights out, najlepiej skupić się na obszarach najlepiej przystosowanych do „ciemnej” automatyzacji? Jakie rozwiązania może zastosować przedsiębiorca, żeby jego magazyn działał sprawnie, a firma spełniała wciąż rosnące wymagania rynku?

 

PROGRAM SPOTKANIA:

 

  • Magazyn w cyfrowym świecie logistyki

Wszelkie działania współczesnych łańcuchów dostaw, a w szczególności nowoczesnych ekosystemów logistycznych, opierają się na wdrażaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań z zakresu daleko posuniętej cyfryzacji przestrzeni gospodarczej każdego przedsiębiorstwa. Są to elementy ściśle związane z takimi pojęciami jak Przemysł 4.0, czy też Logistyka 4.0. Czym tak naprawdę jest ostatnie z tych pojęć i jaki ma wpływ na całokształt funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw pod kątem automatyzacji procesu magazynowania?

dr inż. Waldemar Osmólski

 

  • Semi-automatyzacja składowania z wykorzystaniem wózka systemowego

Rosnące koszty kupna lub wynajmu powierzchni magazynowych powodują, że przedsiębiorstwa zaczynają szukać oszczędności. Dlatego producenci maszyn i urządzeń intralogistycznych zaczęli proponować rozwiązania, które te oszczędności zapewnią. Jednym z takich rozwiązań jest wózek widłowy w podnoszoną kabiną operatora przeznaczony do manewrowania w bardzo wąskich alejkach (tzw. VNA) i kompletacji towarów nawet na wysokości 15 m. Dzięki właściwościom wózków systemowych, przedsiębiorcy mogą w łatwy sposób częściowo zautomatyzować procesy składowania i kompletacji.

Łukasz Kobus

 

  • Jak pokonać ograniczenia w automatyzacji transportu międzyoperacyjnego? Windy, obrotnice, wózki transferowe, AGV

Próba zautomatyzowania procesów magazynowych często ujawnia ograniczenia przedsiębiorstwa do wdrożenia niektórych rozwiązań. Nasi eksperci pokazują jak te ograniczenia pokonywać przy zastosowaniu dostępnych na rynku urządzeń i sprawić, aby procesy przebiegały sprawnie, szybko i bezpiecznie.

Robert Kosicki

 

  • Automatyzacja strefy przeładunku. Dla kogo jest Q-Loader?

Dla firm dystrybucyjnych prędkość załadunku i rozładunku ciężarówek ma duży wpływ na koszty. Szybkość załadunku determinuje wielkość wysyłki i dzienną częstotliwość transportu oraz wielkość niezbędnej floty. Im szybciej może być załadowana i rozładowana ciężarówka, tym więcej ładunków na godzinę może opuścić magazyn lub zostać do niego przyjętych i tym więcej towarów przepłynie przez łańcuch dostaw każdego dnia. Duże Centra Dystrybucyjne już sięgają po rozwiązania logistyki 4.0. jakim jest Q-Loader.

 

  • Automatyzacja gęstego składowania palet – możliwości

Magazyny i centra dystrybucyjne muszą być elastyczne. Palącym i głównym problemem jest deficyt powierzchni. Dlatego wiele magazynów i centrów dystrybucji buduje regały wyżej i odblokowuje dostępną przestrzeń pionową, stosując jednocześnie rozwiązania automatyczne. Podczas warsztatu dowiemy się jak optymalnie wyposażyć magazyn i w jaki sposób zautomatyzować samo składowanie towarów.

Krzysztof Jeliński

 

  • Magazyny inteligentne (smart) – czy kiedyś zgasimy światło?

Coraz wyższe zapotrzebowanie na poprawę efektywności operacji magazynowych sprawia, że administratorzy magazynów nierzadko zastanawiają się, jak wdrożyć i wykorzystać zautomatyzowane systemy i technologie w swoich magazynach. W miarę postępu technologii, można spodziewać się automatyzacji coraz większej liczby pojedynczych operacji, jak i całych procesów magazynowania. Jednym z możliwych sposobów, w jaki administratorzy magazynów mogą poprawić wydajność, jest wdrożenie idei „lights out”. Podczas wystąpienia prelegent wyjaśni czy, w jakich obszarach i w jakim celu zgasić światła?

Wiktor Żuchowski

 

Więcej informacji oraz zapisy dostępne –> TUTAJ