Supply Chain

CHEP i Aryzta rozwijają współpracę

28 stycznia 2021

CHEP Polska oraz ARYZTA – rozwijają partnerską współpracę w ramach zrównoważonego łańcucha dostaw. W 2020 CHEP rozpoczął dostawy palet wielokrotnego użytku, na których pieczywo ARYZTA jest transportowane do jednego ze swoich klientów retailowych. Kontrakt obejmuje 120 000 palet rocznie. Współpraca CHEP z ARYZTĄ ma na celu optymalizację łańcucha dostaw partnera, zwiększenie jego efektywności i neutralności pod względem emisji CO2.

Firma ARYZTA Polska, będąca częścią Grupy ARYZTA działającej na wszystkich kontynentach, zaopatruje w pieczywo miliony ludzi na całym świecie – w domach i restauracjach. W Polsce markę ARYZTA tworzy ponad 700 osób, a pieczywo produkowane jest w zakładach w Grodzisku Mazowieckim, Michałowie-Reginowie i Strzegomiu. Firma CHEP jako ekspert zrównoważonych rozwiązań w łańcuchu dostaw dla sektora spożywczego, wspiera partnera w zarządzaniu poolem paletowym i optymalizacji łańcucha dostaw. “Wymagamy od naszych dostawców przestrzegania uzgodnionych standardów jakości, dlatego możemy zagwarantować wysokiej klasy surowce i zadeklarować odpowiedzialność za produkt na każdym etapie jego powstawania. W ARYZTA aktywnie rozwijamy kulturę zrównoważonego rozwoju i poszukujemy rozwiązań dążących do ograniczania negatywnego wpływu działalności przedsiębiorstwa na środowisko.” – mówi Waldemar Topolski, Dyrektor Zarządzający ARYZTA Polska.
Dedykowane rozwiązania CHEP kreowane są na podstawie dogłębnej analizy i znajomości wyzwań sektora piekarniczego w Polsce. W efekcie współpracy, CHEP tworzy zarówno dla klienta jak i dla całego sektora optymalne rozwiązania wspierające zrównoważony łańcuch dostaw. Dzięki wykorzystaniu palet wielokrotnego użytku, które podlegają ścisłym kontrolom jakości, można wydłużyć czas użytkowania nośników, a co za tym idzie ograniczyć ilość odpadów. Współpraca z CHEP oznacza również uproszczenie procedur administracyjnych związanych z zarządzaniem paletami, co pozwala producentowi ograniczać nakłady finansowe oraz optymalizować wykorzystanie czasu pracowników. Będąc częścią obiegu zamkniętego CHEP (pooling palet), producent nie jest obciążony kosztami przechowywania czy naprawy palet i nie ponosi skutków zakłóceń w łańcuchach dostaw wynikających z niedoszacowania potrzebnej liczby nośników, co często się zdarza w przypadku fluktuacji popytu na rynku produktów FMCG.
„Naszymi partnerami są największe sieci handlowe oraz firmy sektora FMCG ponieważ usługa poolingu CHEP w pełni odpowiada na potrzeby tego sektora. Nasza elastyczność operacyjna pozwala obsługiwać dostawy towarów o szybkiej rotacji, takich jak pieczywo, bez zakłóceń i na czas, przy wsparciu sieci liczącej obecnie 300 centrów serwisowych na terenie całej Europy, co ma szczególne znaczenie w przypadku firmy, która znaczną część swojej produkcji przeznacza na eksport, takiej jak ARYZTA.” – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalny na Polskę i kraje bałtyckie, CHEP. Współpraca Aryzty i CHEP tworzy również wymierne korzyści środowiskowe takie jak zmniejszenie emisji CO2, ilości odpadów oraz użytkowania drewna. Tak w roku 2020 udało się zredukować emisję CO2 o 56%, zmniejszyć ilość odpadów o 77%, a użycie drewna o 72%.
“Współpraca z CHEP wpisuje się w nasze wartości, ponieważ pomaga nam zoptymalizować łańcuch dostaw w zrównoważony sposób z korzyścią i dla biznesu i dla środowiska naturalnego.”- mówi Waldemar Topolski, Dyrektor Zarządzający ARYZTA Polska. „Zwiększając efektywność operacyjną i kosztową operacji logistycznych naszych partnerów, pomagamy im też zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Za pomocą naszego kalkulatora środowiskowego, partnerzy mogą obliczyć jaką realną korzyść dla środowiska dała im współpraca z CHEP, wliczając ograniczenie emisji CO2, zużycia drewna i produkcji odpadów. Pomimo panującego w wielu branżach kryzysu wywołanego pandemią, powinniśmy skupić się na dążeniu do zrównoważonego rozwoju, zgodne z założeniami Zielonego Ładu. Odpowiedzialny biznes powinien działać z myślą o środowisku nawet w trudnych czasach.” – dodaje Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalny na Polskę i kraje bałtyckie, CHEP.
źródło: www.chep.com/pl