Zarządzanie

Dematic poprowadzi modernizację dla hurtowego dystrybutora artykułów spożywczych mdi

3 lutego 2021

Dematic ogłosił dzisiaj, że podpisano umowę z Merchants Distributors (MDI), wiodącym hurtowym dystrybutorem artykułów spożywczych, na dostawę zautomatyzowanego rozwiązania polegającego na kompletacji różnego rozmiaru opakowań w związku ze zbliżającą się renowacją i rozbudową ich głównego centrum operacyjnego.

MDI wraz ze spółką dominującą Alex Lee, Inc. mają siedzibę w Hickory w Północnej Karolinie i zajmują się dystrybucją artykułów spożywczych i przemysłowych do ponad 600 sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Kultura tej firmy opiera się na szacunku wobec swoich pracowników i społeczności. Firma MDI jest również silnie skoncentrowana na kliencie. W ciągu ostatnich pięciu lat powiększyła liczbę sklepów o 33% przy wzroście sprzedaży o 45%, co doprowadziło do konieczności rozbudowy obecnego obiektu w hrabstwie Caldwell w Północnej Karolinie.

Uznając potrzebę większej wydajności, MDI zwróciło się do Dematic z prośbą o zastosowanie zaawansowanej technologii, która umożliwiłaby stworzenie dla obecnych pracowników bardziej wydajnych i lepiej płatnych stanowisk. Rozbudowa obiektu o powierzchni 18 000 metrów kwadratowych, w którym utrzymywana jest temperatura otoczenia oraz zwiększenie mocy produkcyjnych spowoduje zysk netto w postaci 111 miejsc pracy.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy kontynuować rozwój w Hickory, gdzie prawie 90 lat temu została założona nasza firma”, powiedział Brian George, Prezes i Dyrektor Generalny Merchants Distributors. „Jakość życia i wsparcie biznesowe, które otrzymujemy od stanu Karolina Północna oraz naszej lokalnej społeczności sprawiają, że obszar Hickory stał się idealną lokalizacją do dalszego rozwoju naszej działalności”.

Rozwiązanie dla MDI: Elastyczny system kompletacji różnego rozmiaru opakowań firmy Dematic

Kiedy system zostanie wdrożony, oprogramowanie Dematic iQ będzie zarządzać i kontrolować zautomatyzowany system odpowiedzialny za paletyzację 165 000 opakowań dziennie (w porównaniu do obecnej liczby 125.000 opakowań), z możliwością osiągnięcia wydajności 200 000 opakowań dziennie, co pozwoli zaspokoić dalszy rozwój. Same palety będą gęściej zapakowane i gotowe do odłożenia na półki, co pozwoli na jak najszybsze zaopatrzenie sklepów — wszystko to przełoży się na bezpieczniejsze i bardziej wydajne środowisko pracy.

„Współpraca z MDI jest dla nas strzałem w dziesiątkę”, dodaje Michael Larsson, EVP, Dematic Americas. „Takie rozwiązanie wygeneruje wzrost, poprawi obsługę i pozytywnie wpłynie na pracowników — to są dokładnie te same cele, które mamy na uwadze przy składaniu ofert, dlatego będziemy zachwyceni mogąc je zrealizować z korzyścią dla MDI”.

Elastyczny system kompletacji różnego rozmiaru opakowań Dematic będzie wyposażony w urządzenie AS/RS do wysokiego załadunku palet Dematic Multishuttle®, co usprawni buforowanie i sekwencjonowanie opakowań oraz paletyzatory Dematic RapidPall® do automatycznego układania opakowań w różnym rozmiarze na paletach. Ponadto zintegrowany zostanie moduł komisjonowania towarów na sztuki, umożliwiający realizację mniejszych ilości zamówień. Ten kompletny system, zarządzany i obsługiwany przez oprogramowanie Dematic, tworzy wysoce efektywne kompaktowe rozwiązanie do przemieszczania opakowań w różnym rozmiarze.

źródło: dematic.com.