Prawo i Finanse

GEODIS finalizuje akwizycję grupy PEKAES

3 lutego 2021

Akwizycja grupy PEKAES przez GEODIS stała się faktem po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych. Ta transakcja konsoliduje sieć GEODIS w Polsce i Europie Wschodniej.

“Z przyjemnością witamy Klientów, pracowników i zarząd grupy PEKAES na pokładzie GEODIS.” – powiedziała Marie-Christine Lombard, CEO GEODIS. “Ta transakcja w tak kluczowym dla rozwoju GEODIS regionie jest znaczącym krokiem naprzód w realizacji celów określonych w naszej strategii “Ambition 2023” . Zwiększając naszą obecność na trzecim co do wielkości rynku logistycznym w Europie możemy zaoferować polskim firmom nieograniczone międzynarodowe możliwości.„ Akwizycja rozszerza działalność GEODIS w Polsce, ale także w Niemczech i Europie Centralnej – ze względu na integralną rolę Polski w niemieckim łańcuchu produkcyjnym.

Proces integracji PEKAES poprowadzi linia biznesowa Road Transport, od lat silnie ugruntowana w Polsce. “Ta operacja pozwoli nam rozwinąć sieć frachtu paletowego na całą Europę wraz z dalszym rozwojem na Polskim rynku.” –  wyjaśnia Olivier Royer, GEODIS Executive Vice President for Road Transport. Multimodalne linie PEKAES to istotny impuls rozwojowy dla tego obszaru naszej działalności. Idealnie uzupełnią nasze dotychczasowe połączenia w Europie Zachodniej, które znacząco zyskały na popularności wśród klientów ze względu na swój niski ślad środowiskowy.”

“Otwieramy nowy rozdział w historii PEKAES. Fuzja z GEODIS to nowe możliwości dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nasi klienci zyskują wsparcie globalnej sieci dla swojego rozwoju. Przed naszymi pracownikami otwierają się nowe możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji. Jesteśmy zaszczyceni połączeniem z GEODIS, marką z którą łączy nas wspólne dążenie do wspierania klientów wobec logistycznych wyzwań,” deklaruje Maciej Bachman, CEO PEKAES. GEODIS obecnie ma niemal 1,500 pracowników w 29 lokalizacjach na terenie Polski, w tym dwadzieścia kilka hubów na całym terytorium.

źródło: www.geodis.com