Zarządzanie

Kolejny etap połączenia VGL Group i Solid Logistics

26 marca 2021

Nowa struktura, nowa nazwa i sześcioosobowy zarząd po planowanym zakończeniu transakcji VGL Group i Solid Logistics. Połączenie VGL Group i Solid Logistics nabiera tempa, wchodząc w kolejną fazę – fazę integracji. Jednocześnie finalizacja drugiego etapu transakcji została wyznaczona na maj 2021 roku. Po tym czasie obie grupy będą funkcjonowały pod nową, połączoną nazwą VGL Solid Group. W zarządzie nowopowstałej grupy znajdzie się sześć osób.

– Przed nami wyzwania, do których przygotowywaliśmy się przez ostatnie miesiące – mówi Paweł Gizicki, członek zarządu VGL Group. – Wchodzimy w etap integracji kluczowych obszarów naszej działalności, którego powodzenie zależy od współpracy i zaangażowania nas wszystkich. W maju b.r. planujemy sfinalizować drugi etap transakcji, dzięki któremu powstanie największa polska grupa logistyczna pod nazwą VGL Solid Group.

Kliknij obrazek, aby powiększyć

Troje dotychczasowych członków zarządu Solid Logistics zostanie włączonych w strukturę VGL Solid Group – dwoje reprezentantów tej firmy dołączy do Rady Nadzorczej, a trzeci z nich zasili grono członków zarządu nowopowstającej organizacji. Tym samym w finalnym składzie zespołu zarządzającego VGL Solid Group znajdzie się sześć osób – do obecnej kadry dołączy Bolesław Chełkowski, który obecnie jest członkiem zarządu Solid Logistics, a po integracji będzie odpowiadał za zarządzanie sprzedażą w ramach portfela obecnych klientów Solid Logistics i jednocześnie przejmie nadzór nad segmentem logistyki magazynowej.

– Kluczem do sukcesu jest synergia potencjałów, które posiadamy. Dotyczy to zarówno nas – pracowników, naszych relacji z klientami i dostawcami, jak i naszej oferty produktowej, efektywności oraz elastyczności. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy dopiero na początku tej wspólnej drogi, ale wierzę, że łącząc to, co w nas najlepsze, razem stworzymy nowe możliwości rozwoju przyszłej organizacji – mówi Bolesław Chełkowski.

Kliknij obrazek, aby powiększyć

Po zakończeniu procesu integracji VGL Solid Group będzie zespołem ok. 800 osób pracujących w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego kraju.

– Praca w firmie będącej liderem rynku logistycznego niesie ze sobą szereg korzyści także dla pracowników – mówi Katarzyna Jankowska, dyrektor ds. HR i członek zarządu VGL Group. – Szerokie możliwości rozwoju, dostęp do szkoleń, okazja do uczestniczenia w różnorodnych projektach wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, to tylko niektóre z nich. Mamy w planach szereg projektów z zakresu integracji i komunikacji, dzięki którym pracownicy będą mogli się poznać, wymienić wiedzę i doświadczenia oraz wzajemnie się wspierać. Chcemy skupić się na tym, co nas łączy, a także razem wypracować nową kulturę organizacyjną, dzięki której VGL Solid Group będzie przyjaznym miejscem do pracy dla nas wszystkich.

Kliknij obrazek, aby powiększyć

źródło: www.vgl-group.com