Supply Chain

Pakujesz czy marnujesz? Jak zarządzać opakowaniami w łańcuchu dostaw

9 kwietnia 2021

Pomimo różnorodności procesów logistycznych z pewnością można wysunąć stwierdzenie, że logistyka opiera się na opakowaniach – w końcu bez nich niemożliwe byłoby składowanie czy przemieszczenie czegokolwiek.

Tym bardziej ważna jest świadomość, jak dużą rolę w tworzeniu wartości dla marki ma dobrze zaprojektowane opakowanie. Z kolei odpowiednie opakowanie i strategia optymalizacji procesów pakowania ma fundamentalne znaczenie dla sprawności łańcucha logistycznego. Jego skuteczność testuje dziś m.in. stały rozwój handlu internetowego, który wymusza wdrażanie nowych technologii w produkcji oraz zmiany strukturalne rynku opakowań.

Światowy boom w handlu elektronicznym spowodował także wzrost popytu na opakowania kartonowe na całym świecie. W efekcie na nowo i to w szybkim czasie logistycy zmuszeni zostaną do reorganizacji procesów pakowania oraz zmiany w zarządzaniu opakowaniami w łańcuchu dostaw.

Weź udział w konferencji i dostosuj opakowania do celów swojej organizacji. Udział w konferencji jest bezpłatny.

PROGRAM:

• Opakowania przemysłowe w Polsce i na świecie – dziś i jutro

• Optymalizacja procesu pakowania na przykładzie firmy 3LP

• Pakowanie jako wizytówka organizacji, warto ją dobrze zaprojektować

• Aspekty środowiskowe opakowań w logistyce

• Wyzwania rynkowe i ich przełożenie na operację magazynową dla omnichannel

• Projektowanie opakowań przemysłowych (Packaging Design Center)

• PANEL DYSKUSYJNY: Pakujesz czy marnujesz? Jak zarządzać opakowaniami w łańcuchu dostaw? – Konkluzje, doświadczenia i opinie praktyków

Szczegółowy program, sylwetki prelegentów jak i możliwość zapisu dostępne pod adresem: www,land.logistics-manager.pl/pakujesz_czy_marnujesz