Skip to content
Logistics Manager
Logistics Manager
  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Kategorie
  • Zarządzanie
  • Supply Chain
  • Transport i Spedycja
  • Inteligentne Technologie
  • Magazyn
  • Prawo i Finanse
Logistics Manager
  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Kategorie
  • Zarządzanie
  • Supply Chain
  • Transport i Spedycja
  • Inteligentne Technologie
  • Magazyn
  • Prawo i Finanse



Supply Chain

Pojemniki contecline producenta bekuplast: kostki domina w projekcie Onninen

21 kwietnia 2021

Uruchomiony w 2019 r. projekt DOMINO to jedno z ważniejszych przedsięwzięć w historii firmy Onninen – szereg połączonych inwestycji w rozwój infrastruktury, optymalizację procesów logistycznych oraz zwiększenie kompetencji zespołu pracowników. Ważną rolę w realizacji jednego z kluczowych celów projektu – automatyzacji kompletacji towarów drobnicowych – odegrała spółka bekuplast, która dostarczyła w tym celu 40 tys. własnych pojemników AKL serii contecline.

Nowoczesny i sprawny łańcuch dostaw

DOMINO to spójny i szczegółowo zaplanowany ciąg inwestycji, które – niczym precyzyjnie ustawione i wprawione w ruch kostki z popularnej gry – doprowadziły do unowocześnienia i usprawnienia łańcucha dostaw. Na projekt złożyły się m.in. powiększenie przestrzeni magazynowej i modernizacja wyposażenia magazynu centralnego w Teolinie o rozwiązania w zakresie automatyki i robotyki. Automatyzacja centrów dystrybucji i produkcji postępuje w błyskawicznym tempie na całym świecie, napędzana przez wzrost wymagań dotyczących jakości i wydajności w zakresie realizacji zamówień, presję kosztową oraz niedobory wolnego miejsca i pracowników. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie wdraża również firma Onninen.

W nowej hali magazynu centralnego w Teolinie stanął centralny automatyczny regał Onnimat o wysokości ok. 10 metrów i pojemności 40 tys. ruchomych pojemników, które rozmieszczono w trzech alejkach regałowych o długości 66 m na 20 poziomach składowania o potrójnej głębokości. Zautomatyzowane systemy magazynowania pozwalają na skuteczne przechowywanie dużej części zapasów na minimalnej powierzchni. Wejście i wyjście towarów z automatu zapewniony jest poprzez system zautomatyzowanych przenośników. Do automatycznego regału trafiły wszystkie produkty drobnicowe, czyli ok. 70% wydań realizowanych z magazynu centralnego Onninen. Docelowo taki system organizacji pracy spowodował duży wzrost wydajności w kompletacji drobnego towaru przyczynił się do zwiększenia ilości miejsca magazynowego na takie produkty. Co więcej, dzięki uwolnieniu etatów do obsługi towarów drobnicowych firma wzmocniła inne obszary magazynowe, aby jeszcze bardziej zminimalizować czas obsługi zleceń i tym samym dostosować się do tempa, w jakim odbywają się procesy wspomagane przez automatykę; to zaś skraca czas dostaw do klienta.

Bez pojemników ani rusz

W tym miejscu wkracza firma bekuplast, czołowy dostawca rozwiązań opakowaniowych do celów magazynowo-transportowych i producent serii pojemników contecline przeznaczonych do zautomatyzowanych magazynów drobnych elementów oraz systemów transportujących.

Pojemniki contecline spełniają wyśrubowane wymagania stawiane nowoczesnym przenośnikom magazynowym oraz technologii składowania. Klient może zdecydować się na wersję wykonaną z polipropylenu lub z wysokiej jakości mieszanki firmy bekuplast o nazwie BQC, która jest bardziej zrównoważona i tańsza w porównaniu z pierwotnym PP. Zastosowanie tworzyw wydłuża trwałość pojemników i pozwala nawet na kilkuletnie użytkowanie. Do innych ich zalet należą również łatwość utrzymania w czystości oraz możliwość składowania w stosach (co zapewnia korzyść w postaci oszczędności cennej przestrzeni magazynowej).

Pojemniki z serii contecline posiadają zamkniętą na obwodzie podstawę typu miniload; dzięki temu pomimo niskiej masy własnej cechują się wysoką wytrzymałością i w efekcie nadają się do składowania ciężkich ładunków o masie do 50 kg. Specjalna konstrukcja dna zapewnia idealne właściwości eksploatacyjne oraz umożliwia ciche przemieszczanie się na przenośnikach – zaletę tę docenią pracownicy magazynów, nad których głowami nieustannie krąży 40 tys. skrzynek. Sprawny transport na liniach automatycznych jest możliwy również dzięki stabilnej, dwuściennej budowie narożnika, która doskonale sprawdza się przy pokonywaniu zakrętów.

Firma bekuplast oferuje pojemniki o długości 600 mm i szerokości 400 mm w trzech wariantach wysokości: 220 mm, 270 mm i 320 mm. Oprócz wersji ze ścianami pełnymi do użytku w magazynach wysokiego składowania pojemniki są również dostępne w wersji z umieszczonymi w podstawie i ścianach bocznych otworami odprowadzającymi wodę; w przypadku ścian bocznych można wybrać między otworami drenażowymi zgodnymi z wytycznymi ochrony przeciwpożarowej VDS lub FM Global. Ponadto pojemniki intralogistyczne są standardowo wyposażone w zintegrowany system ścianek działowych, dzięki którym możliwy jest elastyczny podział wnętrza pojemnika na komory o zróżnicowanej pojemności (podział od 1/8 do 1/2). Przegrody są pewnie mocowane i nie ślizgają się ani nie hałasują podczas transportu. W gestii klienta pozostaje również wybór wersji uchwytu na ręce – zamkniętego lub otwartego.

Wprawione w ruch kostki domina przewracają się płynnie tak długo, dopóki nie napotkają przeszkody w postaci źle umieszczonego lub nie pasującego elementu. Pojemniki contecline firmy bekuplast idealnie pasują do układanki firmy Onninen. I dzięki swej niezawodnej pracy mają szansę przyczynić się do optymalizacji pracy i zadowolenia klientów.

źródło: www.bekuplast.pl

Podziel się:

  • Udostępnij na Twitterze(Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku(Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Google+(Otwiera się w nowym oknie)

Podobne

Zobacz również

Supply Chain | Zarządzanie

Separacja na linii USA – Chiny nie hamuje rozwoju globalizacji

Supply Chain | Transport i Spedycja

Z Bangladeszu do Polski – nowa oceaniczna linia drobnicowa


Popularne posty
  • Brak IE 599 – Był wywóz, czy go nie było?
  • Urodzinowa loteria DPD Polska
  • Łańcuch dostaw – odchudzony czy elastyczny?
  • Pierwszy w Polsce Punkt Szybkiej Paczki rusza w Poznaniu
  • Logistyka w kontekście pomocy humanitarnej cz. I – Humanitarne łańcuchy dostaw
  • Jak można minimalizować ryzyka związane z przerwami w łańcuchu dostaw?
  • Wspieraj polskie firmy – #zacznijod590
  • DPD Strefa Paczki włączona w struktury DPD Polska Sp. z o.o.
  • Wyzwania stojące przed łańuchem dostaw w dobie pandemii
  • Ciągłość łańcucha dostaw w czasach pandemii
Zostań z nami!
Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Logistics Manager

MPF sp z o.o.
ul Heleny Szafran 6
60-693 Poznań
NIP: 781-202-69-09
REGON: 520261703

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Menu główne

  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Kategorie

Aktualności

  • Zarządzanie
  • Supply Chain
  • Transport i Spedycja
  • Inteligentne Technologie
  • Magazyn
  • Prawo i Finanse

Kontakt

tel: +48 61 30 70 226
info@logistics-manager.pl

NEWSLETTER

Projekt i realizacja witryny Agencja Interaktywna Horizon 2019

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.