Skip to content
Logistics Manager
Logistics Manager
  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Kategorie
  • Zarządzanie
  • Supply Chain
  • Transport i Spedycja
  • Inteligentne Technologie
  • Magazyn
  • Prawo i Finanse
Logistics Manager
  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Kategorie
  • Zarządzanie
  • Supply Chain
  • Transport i Spedycja
  • Inteligentne Technologie
  • Magazyn
  • Prawo i Finanse



Transport i Spedycja

DACHSER uruchamia w Porto dostawy w pełni elektryczną ciężarówką

30 marca 2022

DACHSER, globalny dostawca usług logistycznych, stawia kolejny krok w rozwoju koncepcji DACHSER Emission-Free Delivery. Do listy europejskich miast objętych programem dołączyło Porto, druga co do wielkości metropolia Portugalii. Oznacza to, że dostawy paczek i przesyłek drobnicowych na określonym obszarze tego miasta są realizowane z wykorzystaniem pojazdów zeroemisyjnych.

Pierwsza niebiesko-żółta, w pełni elektryczna ciężarówka DACHSER dotarła już do Porto. Od początku marca jeździ po „niepokonanym mieście” w ramach koncepcji zrównoważonej logistyki miejskiej, która jest elementem opracowanej przez operatora długoterminowej strategii ochrony klimatu.

DACHSER Emission-Free Delivery zakłada realizację dostaw w wybranych częściach miasta bez emisji zanieczyszczeń. Model ten zdobył już nagrodę niemieckiego Federalnego Ministerstwa Środowiska i do końca 2022 r. zostanie wprowadzony w jedenastu europejskich metropoliach, spośród których jedną z pierwszych jest Porto
-– wyjaśnił Celestino Silva, Managing Director European Logistics Iberia w DACHSER.

Zeroemisyjna ciężarówka wypełniona paczkami i paletami wyrusza codziennie z położonego na północ od miasta oddziału DACHSER, by dostarczyć towary do sklepów i prywatnych odbiorców w centrum. DACHSER wykorzystuje do tego pojazd FUSO eCanter, jedyny 7,5-tonowy w pełni elektryczny samochód ciężarowy na rynku, który jest produkowany na większą skalę. Przy ładowności 2,9 tony i pojemności 10 palet FUSO eCanter ma zasięg około 120 kilometrów, co czyni go idealnym rozwiązaniem na krótsze trasy w centrach miast.

Dystrybucja bardziej przyjazna środowisku

Pilotaż programu DACHSER Emission-Free Delivery został uruchomiony w grudniu 2018 r. w Stuttgarcie. Od tego czasu koncepcja zrównoważonej dystrybucji miejskiej przesyłek drobnicowych jest stale rozwijana i została już wdrożona także we Fryburgu w Niemczech, Oslo w Norwegii i Pradze w Czechach. Wkrótce do tej listy dołączy również Madryt w Hiszpanii. Do końca 2022 r. DACHSER Emission-Free Delivery obejmie w sumie jedenaście europejskich miast. To jedno z wielu działań, które DACHSER planuje wdrożyć w najbliższych latach w ramach długoterminowej strategii ochrony klimatu.

DACHSER mocno angażuje się w ochronę klimatu i aktywnie podchodzi do tego tematu, wdrażając strategię, która koncentruje się na efektywności energetycznej oraz optymalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych, a także na innowacyjności czy wspólnej odpowiedzialności
-– oświadczył Silva.

Dzięki innowacyjnej koncepcji DACHSER Emission-Free Delivery operator logistyczny realizuje dostawy towarów w centrach miast wyłącznie za pomocą pojazdów o zerowej emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych oraz niższym poziomie hałasu. W tym celu DACHSER planuje rozbudowę swojej floty o kolejne pojazdy elektryczne wraz ze stacjami ładowania oraz weźmie udział w testach ciężarówek napędzanych wodorem. Jednocześnie firma podwaja wysiłki w zakresie jak najefektywniejszego wykorzystania przestrzeni ładunkowej. Od początku tego roku DACHSER kupuje energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, stopniowo zwiększając jej udział z około 60% do 100% w skali globalnej. Operator planuje także znacznie zintensyfikować wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych we własnym zakresie poprzez instalację i rozbudowę systemów fotowoltaicznych na dachach swoich obiektów logistycznych i biurowców w Europie.

Autor: Paulina Góralczyk

Podziel się:

  • Udostępnij na Twitterze(Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku(Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Google+(Otwiera się w nowym oknie)

Podobne

Zobacz również

Supply Chain | Transport i Spedycja

Nowa wersja Ogólnych Polskich Warunków Spedycji

Supply Chain | Transport i Spedycja

CEVA Logistics powiększy swoją flotę pojazdów elektrycznych


Popularne posty
  • Czym różni się praca kierowcy w USA a w Europie?
  • Kabotaż i cross-trade na nowych zasadach w 2022 roku
  • Zmiany w systemie SIPSI
  • Nowy Jedwabny Szlak – szansa dla kolejowych przewozów towarów w Polsce
  • Bring Linehaul zmienia się w Bring Intermodal
  • Integre Trans optymalizuje transport z PTV Map&Guide
  • Najbardziej złożony logistycznie transport 953 ton
  • Rentowny wzrost na kolejne lata – Strategia Rozwoju OMIDA Logistics
  • Grupa Geis przejęła oddział Kühne + Nagel w Niemczech
  • ROHLIG SUUS Logistics otworzył w Białymstoku własną agencję celną
Zostań z nami!
Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Logistics Manager

MPF sp z o.o.
ul Heleny Szafran 6
60-693 Poznań
NIP: 781-202-69-09
REGON: 520261703

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Menu główne

  • Konferencje
  • Webinaria
  • Prenumerata
  • Wydania
  • LM Poleca
  • Kontakt
  • Kategorie

Aktualności

  • Zarządzanie
  • Supply Chain
  • Transport i Spedycja
  • Inteligentne Technologie
  • Magazyn
  • Prawo i Finanse

Kontakt

tel: +48 61 30 70 226
info@logistics-manager.pl

NEWSLETTER

Projekt i realizacja witryny Agencja Interaktywna Horizon 2019

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.