LOGISTICS MANAGER POLECA

Bezpieczeństwo ładunku i transportu – koszt czy zysk w łańcuchu dostaw?

13 maja 2021 r.

Zapraszamy na wyjątkową dyskusję internetową o bezpieczeństwie w drogowym transporcie towarowym, zaprezentowaną zarówno pod kątem przejazdu zestawów transportowych, jak i zabezpieczenia ładunków w trasie i na parkingach. Zaproszeni eksperci przedstawią najnowsze wyniki badań dotyczących statystyk wypadków drogowych z udziałem pojazdów użytkowych oraz wpływu tych zdarzeń na działalność transportową. Praktycy z dziedziny zabezpieczeń ładunków w transporcie omówią korzyści płynących z możliwości dostosowania zabezpieczeń ładunków w Twojej firmie do Twoich indywidualnych potrzeb. Doświadczeni brokerzy ubezpieczeń transportowych w formie konkretnych przykładów przedstawią zagrożenia czekające Twoich kierowców podczas przewozu powierzonych Ci towarów.

Zobacz więcej

Uniwersytecka Liga Logistyków

15 kwietnia 2021 r., formuła online

To coroczna inicjatywa członków Koła Naukowego Logistyki NKL Dialog, która zrzesza środowisko akademickie z całej Polski. Konkurs skierowany jest do studentów takich kierunków, jak Logistyka i Transport. Tegoroczna- 5 edycja realizowana będzie w formule online. Tematem przewodnim konkursu jest „Wykorzystanie przemysłu 4.0 w łańcuchu dostaw”. Ambitni studenci będą mieli okazję do zmierzenia się w finale ligi z business case’m zaproponowanym przez Amazon- partnera wydarzenia. Konkurs wspierają również przedsiębiorstwa: Esa logistika Polska oraz SACHS TRANS. Dnia 22-ego lutego uczestnicy wzięli udział w teście eliminacyjnym z zakresu wiedzy o przemyśle 4.0. Z najlepszymi zespołami spotkamy się w wielkim finale 15.04. podczas którego studenci zaprezentują swoje rozwiązania wyzwania biznesowego!

Zobacz więcej

VIII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Kopernikańskie Dni Logistyki

6 - 7 maja 2021 roku, formuła online

Logistyka w trakcie i po pandemii - Wydarzenie niniejsze skierowane jest dla studentów kierunków i specjalności logistycznych, przedstawicieli przedsiębiorstw, którzy bazują na najnowszych osiągnięciach i rozwiązaniach logistycznych stosowanych w praktyce a także dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z obszaru logistyki, obsługi logistycznej łańcucha dostaw i tematyki odnoszącej się do branży TSL. VIII edycja Kopernikańskich Dni Logistyki to doskonała okazja do wymiany poglądów i doświadczeń między studentami z różnych ośrodków naukowych, przedstawicieli praktyki i instytucji.

Zobacz więcej

IV MIĘDZYNARODOWE TARGI TRANSPORTU, SPEDYCJI I LOGISTYKI

PTAK WARSAW EXPO, WARSZAWA, 17 - 19 CZERWCA 2021 r.

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki to wydarzenie skierowane do firm i osób poszukujących nowych pojazdów, technologii i usług związanych z transportem, logistyką i magazynowaniem. Targi branży transportu i logistyki ze szczególnym wyróżnieniem sektorów ciągników i naczep, pojazdów użytkowych, operatorów logistycznych, magazynu i części. Wydarzenie skierowane jest do firm chcących pokazać swoje najnowsze produkty, zorientować się w innowacjach zachodzących na rynku transportowym i nawiązać relacje B2B.

Zobacz więcej

Konferencja Smart Warehouse

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, 1 - 2 września 2021 r.

Jaka jest rola szefa logistyki, kierownika magazynu, menedżera łańcucha dostaw w dobie digitalizacji i cyfryzacji? Zastanawiasz się nad inwestycją w automatyzację procesów magazynowych w duchu Logistyka 4.0? Szukasz innowacyjnych rozwiązań, które zwiększą wydajność Twojego centrum dystrybucyjnego lub magazynu? Chcesz poznać konkretne historie wdrożeń - case study?

Zobacz więcej

XV Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, 31 sierpnia - 3 września 2021 r.

MODERNLOG organizowany w towarzystwie ITM Industry Europe, będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w tej części Europy, które co roku przyciągają setki wystawców i tysiące zwiedzających z różnych zakątków świata, daje gwarancję prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. Współistnienie obu wydarzeń, w jednym czasie i miejscu stworzy ponadto niepowtarzalną platformę do: wymiany wiedzy, prezentowania innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.

Zobacz więcej

ITM INDUSTRY EUROPE

31 sierpnia - 3 września 2021 r., Poznań, MTP

„Przemysł Ery Cyfrowej” – to hasło przewodnie kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-6 listopada 2020 r. ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w kraju targi kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.

Zobacz więcej

National Sales Congress

Wrocławskie Centrum Kongresowe, 14 września 2021 r.

National Sales Congress to najbardziej merytoryczne wydarzenia dedykowane sektorowi handlowemu w Polsce. To event, który zmienia oblicze sprzedaży dzięki rozbudowanej sekcji wykładów, case studies, warsztatów oraz dedykowanej strefie networkingowej, która łączy managerów, dyrektorów oraz specjalistów. To kompendium wiedzy z zakresu sprzedaży i zarządzania oraz platforma dedykowana innowacyjnemu podejściu do biznesu. Doświadczenie naszych ekspertów i zadowolenie tysięcy uczestników ugruntowało pozycję NSC jako lidera rynku.

Zobacz więcej

TransLogistica Poland VIII Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa, 3-5 listopada 2021

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie TransLogistica Poland to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką oraz dla producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju, a więc przedsiębiorstw korzystających lub poszukujących usług TSL.

Zobacz więcej

XVIII INTERNATIONAL TRADE FAIR FOR INTRALOGISTICS SOLUTIONS AND PROCESS MANAGEMENT

STUTTGART TRADE FAIR CENTRE, NIEMCY, 8-10 MARCA 2022 r.

Zobacz więcej

Zrobotyzowany.pl - Przemysł Zrobotyzowany

Portal poświęcony robotyzacji, automatyzacji oraz cyfryzacji przemysłu

Zrobotyzowany.pl to innowacyjny portal poświęcony zagadnieniom robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji przemysłu. Dedykowany jest specjalistom z branży automatyki przemysłowej i robotyki poszukującym informacji o dostawcach, produktach oraz usługach. Serwis skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz śledzi trendy i innowacje technologiczne. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.zrobotyzowany.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

Staleo.pl - Stale o Przemyśle

Innowacyjny portal poświęcony szeroko pojętej branży metalowej

Staleo.pl to najnowocześniejszy portal poświęcony szeroko pojętej branży maszynowej, metalowej, obróbczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Serwis jest źródłem codziennej informacji z branży metalowej, jak i innych gałęzi przemysłu. Jest to miejsce gdzie znajduje się branżowy katalog firm, ogłoszenia maszyn, produktów, pracy dla fachowców, informacji, ciekawostek z branży, przedstawionych w obszerny i rzetelny sposób. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.staleo.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

Logistyka po prostu

Dla tych co chcą dostosować łańcuch dostaw do potrzeb biznesu

Logistykapoprostu.pl to blog ekspercki, który prowadzi Adam Sobolewski. Blog poświęcony jest zagadnieniom związanym z tworzeniem i optymalizacją logistyki oraz łańcucha dostaw. Dedykowany jest managerom i właścicielom firm, którzy chcą dostosować swoją organizację do rosnących potrzeb biznesu. Stanowi źródło wiedzy o tym jak planować zaopatrzenie, optymalizować poziom zapasów, zorganizować pracę magazynu lub wybrać operatora logistycznego. Autor dzieli się również swoim doświadczeniem z wdrażania systemów informatycznych na potrzeby łańcucha dostaw. Dołącz do grona usatysfakcjonowanych Czytelników i Klientów.

Zobacz więcej